Bike Atelier MTB Maraton 2016 - Dystans HOBBY - Psary: Lista zgłoszeń

Imię Nazwisko Opłacone zgłoszenie Team Numer startowy
HR-C0 - Chłopcy do lat 9 (mężczyźni, wiek: 1-9)
DOMINIK BARTOSIEWICZ Tak FEBYS PRO SERVICE BIKE TEAM 5358
KAMIL KWIATKOWSKI Tak ŻORY 5551
MACIEJ ŚLIŻ Tak MYK MYK SIEWIERZ 5449
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-C0: 3 (Opłaconych: 3)
HR-C1 - Chłopcy 10 - 11 lat (mężczyźni, wiek: 10-11)
KAMIL BERNAŚ Tak 5569
MAKSYMILIAN CISAK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5459
KACPER KAJDEWICZ Tak 5205
MICHAŁ SIKORA Tak 5598
JEREMIASZ SYREK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5744
MATEUSZ TONDOS Tak 5861
DARIUSZ WALKIEWICZ Tak 5309
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-C1: 7 (Opłaconych: 7)
HR-C2 - Chłopcy 12 - 13 lat (mężczyźni, wiek: 12-13)
KACPER CHOJNACKI Tak CHOJNACKI MTB TEAM 5373
MICHAŁ GDESZ Tak 5732
JAKUB GRYCMAN Tak GRUPA KOLARSKA VIKTORIA RYBNIK 5003
MATEUSZ GWIAZDA Tak RAZ NA WOZIE BRZEZINY MTB TEAM 5731
JAKUB KISZEL Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5210
MATEUSZ ŁAPIN Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5024
JAN PISKORNIK Tak 5584
SZYMON SMOŁKA Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5233
MATEUSZ SMUDA Tak 5150
RADOSŁAW ŚLIWAKOWSKI Tak JURA BIKE CZESTOCHOWA 5444
PIOTR WASILEWSKI Tak 5521
IGOR WÓJCIK Tak ŻORY 5396
WOJCIECH ZIELIŃSKI Tak 5790
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-C2: 13 (Opłaconych: 13)
HR-C3 - Chłopcy 14 - 15 lat (mężczyźni, wiek: 14-15)
KAROL BARYŁA Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5286
DAWID BLUSZCZ Tak 5631
DOMINIK GONDRO Tak 5107
MICHAŁ JURCZYKOWSKI Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5570
KACPER KACZMARZYK Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5873
TYMOTEUSZ KĘDZIOR Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5302
PAWEŁ KRAŚNICKI Tak MMBIKE TEAM 5274
MICHAŁ KWIATEK Tak HARD BIKE TĘCZA TENCZYNEK 5607
DOMINIK ŁUCKI Tak 5632
PAWEŁ PIEKORZ Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5458
MIKOŁAJ PRICOP Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5457
KAMIL RADOSŁAWSKI Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5293
PIOTR ŚLIWIŃSKI Tak BIKEBOARD 5310
SAMUEL ŚWIERCZYŃSKI Tak RAZ NA WOZIE BRZEZINY MTB TEAM 5777
TOMASZ TOMERA Tak 5397
DOMINIK WIECZOREK Tak LEADER FOX MTB TEAM 5368
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-C3: 16 (Opłaconych: 16)
H-M0 - Mężczyźni 16 - 18 lat (mężczyźni, wiek: 16-18)
ANDRZEJ BARYLUK Tak 5048
MICHAŁ BRYŁA Tak ROWEROWY BYTOM-ROWEREK 5158
SEBASTIAN CICHOŃ Tak 5743
PAWEŁ CIERESZKO Tak 5365
KRZYSZTOF DAWIDOWICZ Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5795
MATEUSZ FELIŃSKI Tak 5443
SEBASTIAN GRABIS Tak 5523
TOMASZ KARCZMAREK Tak BIKE ATELIER TEAM 5490
JAKUB KRUKOWSKI Tak 5162
MATEUSZ PASICH Tak 5563
JAN RYGLEWSKI Tak PM BIKE 5423
PAWEŁ URZENITZOK Tak 5807
TOMASZ WARKOCZ Tak 5751
RADOSŁAW WISZNIEWSKI Tak 5594
Ilość zgłoszeń w kategorii H-M0: 14 (Opłaconych: 14)
H-M1 - Mężczyźni 19 - 35 lat (mężczyźni, wiek: 19-35)
DAMIAN BACHNIAK Tak WWW.EROWERY.PL CZĘSTOCHOWA 5473
KRYSTIAN BANACH Tak MB RECORDS 5718
ROBERT BARCZYK Tak 5617
PRZEMYSŁAW BARDZYŃSKI Tak 5773
ARTUR BEDNARCZYK Tak SENGAM SPORT RACING TEAM 5137
PAWEŁ BIJAK Tak 5817
ADAM BIJAK Tak 5219
ANDRZEJ BINKOWSKI Tak 5070
SZYMON BORUTA Tak 5101
ADRIAN BORUTA Tak TOMAZI BIKE JASTRZĘBIE ZDRÓJ 5266
LUKASZ BRONIKOWSKI Tak 5642
SZYMON CHROMIK Tak POLART NUTRAXX TEAM 5475
ADRIAN ĆWIKLIŃSKI Tak 5633
JAROSŁAW DOBOSZ Tak AMATOR 5677
MACIEJ DOMAGALSKI Tak 5165
PAWEŁ DRAGON Tak 5576
TOMASZ DRZEWIECKI Tak 5304
KAMIL DUDA Tak 5749
PAWEŁ DWORNICZAK Tak 5345
ŁUKASZ DZIĘCIOŁ Tak 5750
ADRIAN FÄHRMANN Tak 5815
MATEUSZ GÓRA
MICHAŁ GRZEBINOGA Tak 5426
RAFAŁ HADZIK Tak 5062
KAMIL HARNOS Tak 5727
MARCIN HELLER Tak 5010
KRYSTIAN HOLEWA Tak 5424
PATRYK JAHN Tak 5687
MATEUSZ JAHN Tak 5688
ŁUKASZ JĘDRZEJKIEWICZ
KAMIL KALAMARZ Tak 5793
JÓZEF KANSY Tak 5650
ADAM KARCZMAREK Tak 5152
TOMASZ KASPRUS Tak 5818
ŁUKASZ KOCH Tak 5179
JAKUB KOL Tak 5812
MARCIN KONIECZNY Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5170
ŁUKASZ KOPISZKA Tak 5407
MICHAŁ KORNAS Tak 5827
RAFAŁ KOSECKI Tak ESTILE RACING TEAM 5316
ŁUKASZ KOZUBEK Tak 5228
PIOTR KRZYSTECZKO Tak 5534
KAMIL KRZYŚ
PRZEMYSŁAW KUCHARSKI Tak GHOSTBIKERS 5253
MIKOŁAJ KUKURBA Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5021
KAMIL KULAWIK Tak 5196
KRZYSZTOF KUZIEL Tak 5541
MATEUSZ KWIATKOWSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5539
MICHAŁ LEŚNIEWSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5721
BARTOSZ ŁĄDKA Tak 5811
RAFAŁ ŁOPATECKI Tak POLART NUTRAXX SMP TEAM 5495
RAFAŁ MALIK Tak 5375
MARCIN MICHALEWICZ Tak IT-TECHNOLOGIES.PL 5337
PIOTR MŁOCEK Tak 5208
MAREK MORAWIEC Tak 5868
PIOTR MUCHA Tak 5776
DAMIAN MUSIAŁ Tak 5294
MARCIN MUSIAŁ Tak 5596
TOMASZ MUSIOŁ Tak GOMOLA TRANS AIRCO 5317
ŁUKASZ NAPORA
BARTŁOMIEJ NOWACKI Tak 5104
KRZYSZTOF NOWAK Tak 5629
ADAM NOWOMIEJSKI Tak 5792
DAWID NOWOSIAD Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5243
MARCIN NYCZ Tak 5476
PIOTR PASTERNAK Tak 5157
JAKUB PASTERNAK Tak 5156
PIOTR PIECH Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5724
ŁUKASZ PIEGZA Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5591
PAWEŁ PIĘTA Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5572
MIŁOSZ PILCH Tak EXPO KRAKÓW BIKE TEAM 5859
MARCIN PISZCZEK Tak 5877
KAMIL PODLEŚ Tak SUPER STAŚ 5120
PIOTR RUSEK Tak 5322
MICHAŁ SAMBOR Tak 5525
ADAM SKUTA Tak 5748
PAWEŁ SŁOMIANY Tak 4 PARTNERS 5440
GRZEGORZ SMACZYŃSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5323
KAMIL SMOŁKA Tak 5813
KAMIL SURAWSKI 5332
SYLWESTER SZAŁAŃSKI Tak ELPLAST TEAM 5072
WOJCIECH SZCZEGIELNIAK Tak BIKE ATELIER TEAM 5826
ANDRZEJ SZCZYGIEŁ Tak 5583
PRZEMYSŁAW SZENDRA Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5794
JAROSŁAW SZKUĆ Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5498
BARTOSZ ŚWIDER Tak 5431
TOMASZ ŚWIĘTEK Tak 5814
ŁUKASZ ŚWIĘTEK Tak 5852
SZYMON TOKARZ Tak 5595
DANIEL TORZEWSKI Tak 5775
PRZEMEK TRELIŃSKI 5056
MARCIN WILK Tak 5059
ARKADIUSZ WINKLER Tak 5821
GRZEGORZ WOJCIECHOWSKI
GRZEGORZ WOJNAR Tak ULTRA-BIKE TEAM 5255
JANUSZ WOJNAR Tak 5079
TOMASZ WÓJCIK Tak 5033
MACIEJ WRÓBLEWSKI Tak EXPO KRAKÓW BIKE TEAM 5809
MARCIN ZAWADZKI Tak 5136
BARTOSZ ZIMOŃSKI Tak 5863
MAREK ZUB Tak 5720
SEBASTIAN ŻERO Tak GHOSTBIKERS 5400
GRZEGORZ ŻOŁNA Tak WWW.FORCE-COMPONENTS.PL 5702
Ilość zgłoszeń w kategorii H-M1: 103 (Opłaconych: 96)
H-M2 - Mężczyźni 36 - 49 lat (mężczyźni, wiek: 36-49)
JACEK BANDURA Tak CICHY BIKE TEAM 5505
BARTŁOMIEJ BARA Tak 5433
MARRIUSZ BERNAŚ Tak 5823
PATRYK BIESZCZAD Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5603
MAREK BOBAKOWSKI 5402
TOMASZ BOSOWSKI Tak 5643
MARCIN BUCZYŃSKI Tak MB RECORDS 5061
MARIUSZ BUGAJSKI Tak 5231
PAWEŁ CAŁKA Tak PANK TEAM 5103
JACEK CHMIELARCZYK Tak OCYNKOWNIA ŚLĄSK SCHC TEAM CHRZANÓW 5100
SŁAWOMIR CHRZANOWSKI Tak VERGE 5651
PRZEMYSŁAW CICHOŃ Tak 5269
ERNEST CICHOŃ Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5697
ARKADIUSZ CISAK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY
RAFAŁ CYRUS Tak 5544
TOMASZ CZARNECKI Tak 5275
ADAM DĄBROWSKI Tak ADMINN 5298
ARTUR DZIACKO Tak 5628
DAWID FAŁEK Tak 5106
MACIEJ FIALKIEWICZ Tak 5016
MAREK FRYDA Tak 5789
ŁUKASZ FUNDOWICZ Tak 5611
MARIUSZ GAJAK Tak 5299
ROMAN GŁADYSZ Tak 5825
GRZEGORZ GŁODEK Tak 5256
RAFAŁ GOŁY Tak LOVATO ELECTRIC ROLAND CYCLING TEAM 5876
PRZEMYSŁAW GRYCMAN Tak GRUPA KOLARSKA VIKTORIA RYBNIK 5672
GRZEGORZ GUZIK Tak 5788
BARTOSZ JANIK Tak 5496
BARTŁOMIEJ JANUSZ Tak 5031
PIOTR JAROSZ Tak 5774
PIOTR KĘDZIOR Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5301
KRZYSZTOF KOLKA Tak 5111
PAWEŁ KOLON Tak 5733
MARCIN KONIECZNY 5723
ADAM KOŃCZAL Tak 5359
PIOTR KOSTRZEWA Tak 5254
TOMASZ KOŚLACZ
TOMASZ KOTULIŃSKI Tak 5090
MIROSŁAW KOWALCZYK Tak 5555
MIROSŁAW KOWALIK Tak 5403
KRZYSZTOF KOZIŃSKI Tak 5279
ARKADIUSZ KOZIOŁ Tak 5092
PIOTR KRUKOWSKI Tak 5164
PIOTR KRYCZEK Tak HARD BIKE TĘCZA TENCZYNEK 5060
GRZEGORZ KRZEWSKI Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 1066
GRZEGORZ KUBACZKA Tak AG-ARCHITEKCI.PL 5703
PAWEŁ KUBICKI 5251
MARCIN KUŁACH Tak 5574
MAREK ŁAPIN Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5025
BOGDAN MAKUCHOWSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5489
GRZEGORZ MALEC Tak 5867
WOJCIECH MALEŃSKI Tak 5499
WOJCIECH MATIASZEK Tak 5051
WALDEMAR MIKA Tak 5037
TOMASZ MIKOŁAJCZYK Tak 5418
PRZEMEK MORMUL Tak 5211
DARIUSZ MORUŚ Tak 5404
DARIUSZ MUSIALIK Tak BIKE TEAM GALILEO 5209
DARIUSZ MYMA Tak 5435
ADRIAN NAWROCKI Tak 5618
MARCIN NIKONOWICZ Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5822
ŁUKASZ NOWAK 5742
ROBERT NOWOSIAD Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5244
TOMASZ OZIMEK Tak 5249
PIOTR PANASIUK Tak 5712
TOMASZ PAWLIK Tak BIKE ATELIER TEAM 5398
MARIUSZ PIETRAS Tak 5347
ANDRZEJ PIOTROWSKI Tak GOMOLA TRANS AIRCO 5747
SEBASTIAN PONDO Tak 5524
MARCIN POREMBSKI Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5508
MACIEJ PUŁKOWNIK Tak 5787
TOMASZ PYKA Tak BIKE ATELIER TEAM 5487
WOJCIECH PYTLIK Tak 5032
MARIUSZ RECZKO Tak 5719
MICHAŁ RUDNOW Tak RUDBIKERS 5745
PRZEMYSŁAW RUSIN Tak UKS SOKÓŁ KĘTY 5791
PIOTR RYGLEWSKI Tak PM BIKE 5422
MARIUSZ SALAMON Tak 5621
MICHAŁ SERAFIN Tak AMBITNI AMATORZY 5660
JACEK SEWERYŃSKI Tak 5197
PIOTR SIEMIŃSKI Tak 5123
DAMIAN SIKORA Tak 5606
ANDRZEJ SKRZYPIEC Tak 5022
ALEKSANDER SŁOMKA Tak DBN 5159
GRZEGORZ SOBIECKI Tak 5637
KRZYSZTOF SPŁAWSKI Tak BMC RACE CREW 5588
PAWEŁ STARZYCKI Tak CHOMA SPORT TRENER 5126
ADAM STERNAL Tak 5127
ŁUKASZ STRZELEC Tak 5128
TOMASZ SZCZESZAK Tak 5260
DAMIAN ŚLĘCZKA Tak 5172
WOJCIECH ŚLIWIŃSKI Tak BIKEBOARD 5308
ŁUKASZ TONDOS Tak 5828
WOJCIECH WALAWENDER Tak 5549
PAWEŁ WALIGÓRA Tak 5362
PIOTR WIĄCEK Tak 5081
DANIEL WIESZOŁEK
SZYMON WITKOWSKI Tak 5295
MICHAŁ WÓJCIK Tak 5573
KRZYSZTOF ZALEWSKI Tak 5816
ROBERT ŻUREK Tak BIKE ATELIER TEAM 5728
Ilość zgłoszeń w kategorii H-M2: 102 (Opłaconych: 96)
H-M3 - Mężczyźni powyżej 50 lat (mężczyźni, wiek: 50-99)
RYSZARD BACA Tak 5416
TADEUSZ BONK Tak BEER TEAM 5180
JANUSZ CZERW Tak 5722
MAREK ĆWIK Tak 5306
MAREK DOBROWOLSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5321
ZBIGNIEW DOMŻALSKI Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5577
RAFAŁ DRZEWIECKI Tak 5305
PIOTR DZIEDZIC Tak 5734
RYSZARD FIALKIEWICZ Tak 5414
MIROSŁAW KALINOWSKI Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5500
MAREK KAMIŃSKI Tak TWOMARK TEAM 5272
ZYGMUNT KAPALA Tak 5008
MAREK KLEIN Tak 5110
JAROSŁAW KNAFEL Tak 5808
ANDRZEJ MARTYNOWICZ 5115
JERZY MAZUR Tak 5415
GRZEGORZ NAWROCKI Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5290
ANDRZEJ ORLIKOWSKI Tak 5655
GRZEGORZ PIEGZA Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5336
ADAM PRZEJCZOWSKI Tak BIKE ATELIER TEAM 5215
RYSZARD ROKOSZ Tak 5504
PIOTR SERAFINOWSKI Tak OPONY-SERAFINOWSKI 5824
JANUSZ TRZCIONKA Tak ISKRA PSARY 5829
ZBIGNIEW ZAJĄC Tak MMBIKE TEAM 5259
Ilość zgłoszeń w kategorii H-M3: 24 (Opłaconych: 23)
HR-D0 - Dziewczęta do lat 9 (kobiety, wiek: 1-9)
MATYLDA MORAWSKA Tak BIKE ATELIER TEAM 5429
MILENA TOKARSKA Tak 5200
KAROLINA WIECZOREK Tak ORBEA POLSPORT GROUP 5705
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-D0: 3 (Opłaconych: 3)
HR-D1 - Dziewczęta 10 - 11 lat (kobiety, wiek: 10-11)
JULIA BISKUP Tak GRUPA KOLARSKA VIKTORIA RYBNIK 5701
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-D1: 1 (Opłaconych: 1)
HR-D2 - Dziewczęta 12 - 13 lat (kobiety, wiek: 12-13)
PAULINA BOREK YELLOBIKE 5706
JULIA GAJDZIK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5474
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-D2: 2 (Opłaconych: 1)
HR-D3 - Dziewczęta 14 - 15 lat (kobiety, wiek: 14-15)
WIKTORIA RYSZKA Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5460
POLA WIECZOREK Tak ORBEA POLSPORT GROUP 5350
Ilość zgłoszeń w kategorii HR-D3: 2 (Opłaconych: 2)
H-K0 - Kobiety 16 - 18 lat (kobiety, wiek: 16-18)
SANDRA ADAMCZYK Tak MIKESZ TEAM 5353
KAROLINA KASPRZYK Tak UKS KATOLIK CZĘSTOCHOWA 5356
Ilość zgłoszeń w kategorii H-K0: 2 (Opłaconych: 2)
H-K1 - Kobiety 19 - 35 lat (kobiety, wiek: 19-35)
KAROLINA ALVES Tak 5453
KATARZYNA BACHNIAK Tak WWW.EROWERY.PL CZĘSTOCHOWA 5472
KAROLINA CHUDEK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5456
KAROLINA DRAGON Tak 5571
ANNA FIALKIEWICZ Tak 5413
MONIKA FRYSTACKA Tak 5169
MONIKA GRZEBINOGA Tak 5027
DAGMARA HELMAN Tak HELMAN SPORT 5109
LIWIA KAPUŚCIK Tak 5328
ANNA KLEIN Tak 5267
BEATA KRENZEL KU AZS WSZOP
AGNIESZKA MULARCZYK JURA BIKE CZESTOCHOWA 5455
KATARZYNA MYSIURA Tak 5696
ALEKSANDRA STAWARZ Tak 5566
JOANNA SZEWCZYK Tak 5168
MICHALINA TREFON Tak 5820
MAŁGORZATA WOJDANOWSKA Tak 5819
DAGMARA ŻERO Tak GHOSTBIKERS 5401
Ilość zgłoszeń w kategorii H-K1: 18 (Opłaconych: 16)
H-K2 - Kobiety 36 - 49 lat (kobiety, wiek: 36-49)
JOANNA BOREK Tak YELLOBIKE 5578
ILONA CIERPIAŁ Tak 5258
IZABELA DUDEK Tak 5830
SŁAWOMIRA GAJDZIK Tak KLUB KOLARSKI ŚWIERKLANY 5421
GABRIELA JĄCZYK Tak 5810
BEATA KNAPIK 5445
BEATA LEŚNIEWSKA Tak BIKE ATELIER TEAM 5485
EMILIA LIBISZEWSKA Tak 5870
EMILIA LIBISZEWSKA Tak
KATARZYNA ŁAKOMSKA Tak ALVA 1 - TIGRIS - ROWERY.RUDA.PL 5242
MIRELA ŁAPIN Tak RAFAKO ORBEA MTB TEAM 5026
KATARZYNA MARTYNOWICZ 5116
KATARZYNA MIĘTKIEWICZ Tak OCYNKOWNIA ŚLĄSK SCHC TEAM CHRZANÓW 5303
EWA PIELA BIKE TEAM GALILEO
ANNA POREMBSKA Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5638
JUSTYNA SALAMON Tak 5620
KAROLINA SAMBORSKA Tak 5763
MAŁGORZATA STOLAREK Tak 5482
ANNA ŚLUSARCZYK Tak 5679
AGNIESZKA WOJTKIEWICZ Tak 5131
ALICJA ZACZYK Tak CHOMA SPORT TRENER 5135
Ilość zgłoszeń w kategorii H-K2: 21 (Opłaconych: 18)
H-K3 - Kobiety powyżej 50 lat (kobiety, wiek: 50-99)
VIOLETTA BUBNOWSKA Tak NIEDARY POD LASEM MTB TEAM 5360
MAŁGORZATA KALINOWSKA Tak ATAKSPORT C67 RACING TEAM 5502
ILONA PIEKIELNIAK Tak 5300
HALINA PIELECH Tak 5198
Ilość zgłoszeń w kategorii H-K3: 4 (Opłaconych: 4)


Ilość wszystkich zgłoszeń: 335 (Opłaconych: 315)